FARINHATE– українська альтернатив-метал група, створена у 2008 році в Рівному. Музика об’єднує в собі елементи альтернативного металу, грув-металу та металкору. З моменту заснування група видала два повноформатні альбоми та два кліпи.


ІСТОРІЯ

Влітку 2008 року в одному з гаражних масивів на околиці Рівного четверо молодих музикантів приймають рішення про створення рок-групи. Ними стали Андрій Далевський (гітара), Антон Ваврук (барабани), Олексій Дивачевський (вокал) та Олександр Себестьянович (бас). Ідея створити нову групу належала Андрію, саме він зібрав раніше незнайомих між собою хлопців разом.

Перші пісні за своїм стилем були найбільше схожі до панк-року. Від початку існування і дотепер в текстах порушуються різноманітні соціально важливі питання та проблеми. Декілька місяців новий проект не мав назви, слово «Farinhate» один з друзів музикантів залишив на стіні гаражу, в якому проходили репетиції, його і використали під час подачі заявки на участь в місцевому музичному фестивалі. Студентський фестиваль «Я і гітара»-2008, який проходив в жовтні в Рівному, став першим досвідом молодої групи виходу на сцену.

farinhate-2009

Після участі у фестивалі, музиканти вирішили розширити свій склад, запросивши ще одного гітариста Романа Гречуха та вокаліста Олексія Семещука. З цього моменту в музиці Farinhate почали поєднуватись чистий та скрім-вокал, а також елементи альтернативного металу та металкору.

Перші демозаписи були записані і зведені Юрієм Тимощуком на домашній студії. Чотири пісні було об’єднано в ЕР «За мить до життя», який поширювався в Інтернеті в 2009 році.

farinhate_session2

В 2009 році Антон Ваврук покинув групу, на його місце прийшов Максим Вишневський. В цей період відбуваються перші концерти за межами рідного міста. В 2010 році Farinhate знайомиться з музикантами відомих гуртів Мерва та Карна, з якими виступає в рамках туру «Карна» в Хмельницькому та Рівному. Завдяки цьому знайомству група починає співпрацювати з барабанщиком «Мерви» Дмитром Драмом, який допомагає аранжувати матеріал на перший повноформатний альбом.

farinhate_karna

В 2011 році Олексій Дивачевський проходить службу в збройних силах України, весь рік група продовжує готуватись до запису на студії.

Альбом «451» був записаний на Merva Studio та виданий в 2012 році. Саундпродюсером став Дмитро Драм (барабанщик «Мерва»), записом та зведенням займався Петро Зарудний (вокал «Мерва»). Пісню «Пророк» записано спільно з М’ячем Дредболом (вокаліст «Ворст»), трек «Гайя» – спільно з Петром Зарудним.

Після виходу альбому Farinhate активно бере участь в різноманітних фестивалях, дає сольні концерти в містах Західної України.

В 2013 році Андрій Далевський переїздить до Сум, його місце займає друг групи, Павло Савенко.

В той же період на студії Zefir Music (Рівне) записується сингл «Час», який на думку багатьох фанатів є однією з найкращих пісень в дискографії групи. Далі – дебютний кліп «Час». Зйомкою та монтажем займався Дмитро «Vidima» Максимчук. Саме завдяки йому відеоробота вийшла максимально якісною на той період.

farainhate_chas

Наступним етапом в історії гурту став запис акустичного ЕР «Сонце». Чотири демозаписи були записані на домашній студії Farinhate, зведенням та мастерингом займались Андрій Далевський та Павло Савенко.

В 2014 році Farinhate бере участь в благодійному концерті, де спільно з симфонічним рок-оркестром «Brevis» відіграє декілька своїх пісень. Аранжуванням треків, адаптованих для оркестру, займався диригент «Brevis», Геннадій Фіськов.

В 2014 році з’являються сингли «Лист» та «Брат за брата». Другий трек записаний спільно з вокалістом київського гурту DASH, Сергієм «Чегеварченком». Музиканти обох гуртів вперше познайомились на конкурсі-фестивалі «Тарас Бульба»-2012, за результатами якого Farinhate посів 1 місце. Дружба з Сергієм продовжується й дотепер, кияни регулярно запрошують рівнян на щорічний фестиваль «X-Action», засновником якого і є вокаліст DASH.

Um07gDp_V7Y

В 2016 році Влад Мазниця приходить на заміну Олексію Семещуку, який відтепер відповідає за звучання електроніки та семплів в групі.

Напочатку 2016-го виходить другий повноформатний альбом «Нова Ера». Робота об’єднує всі напрацювання групи за 8 років та відкриває новий етап, в якому планується створення більш агресивного та «грувового» матеріалу. Над альбомом працювали Павло Савенко та Андрій Далевський, накопичення записів відбувалось в Рівному та Києві.

farinhate_session4

В тому ж році з’являється другий кліп Farinhate. Над відеороботою на пісню «Alter ego» працювали Валерій та Анна Стратюки (студія Stay in Focus).

Наприкінці 2016-го Роман Гречух переїздить до Польщі, на його місце повертається Андрій Далевський. В той же період Олексій Дивачевський приймає рішення завершити роботу в групі.

Farinhate – учасник багатьох українських фестивалів (Тарас Бульба, Бандерштат, Республіка, Вудсток Україна та ін.), за час існування гурт також провів декілька всеукраїнських турів. Історія продовжується.

farinhate_session


СКЛАД:

 • Влад Мазниця
 • Андрій Далевський
 • Олексій Семещук
 • Олександр Себестьянович
 • Павло Савенко
 • Максим Вишневський

Колишні учасники:

 • Роман Гречух
 • Антон Ваврук
 • Олексій Дивачевський

ДИСКОГРАФІЯ:

Студійні альбоми

 • «451» – 2012
 • «Нова Ера» – 2016

ЕР

 • «За мить до життя» – 2009
 • «Сонце» – 2013

Сингли

 • «Час» – 2013
 • «Лист» – 2014
 • «Брат за брата» feat Che of DASH – 2014
 • «Кому довіряти» – 2015
 • «Танець пінгвіна» (Скрябін cover) – 2015